Vakna med Mönsterås
-
Välkommen till Vakna med Mönsterås, en näringslivsfrukost för alla företagare i kommunen!
Vakna med Mönsterås är en näringslivsfrukost som vi anordnar några gånger per år. Här får företagare i hela Mönsterås kommun möjlighet att nätverka med andra företagare, politiker och tjänstepersoner från kommunen. Under frukosten presenteras aktuella frågor som påverkar näringslivet i vår region, och deltagarna får värdefulla insikter och erfarenheter. Det finns även möjlighet att ställa frågor och få direktkontakt med beslutsfattare.
Nästa träff blir den 28 november på Nabbens rökeri & fisk i Timmernabben. Dörrarna öppnar klockan 7.30 för ett härligt mingel med kaffe/te och fralla innan vi drar igång programmet klockan 7.45.
Vi gästas av Fredrik Skarp, kommunpolis, som kommer att prata om vikten av att anmäla brott och om årets trygghetsmätning. Det här är också ett bra tillfälle att dela idéer om hur vi tillsammans kan stärka det brottsförebyggande arbetet i kommunen.
Anmäl dig till året sista Vakna med Mönsterås här.
Praktisk information
Datum och tid
28 nov
07:30 - 09:00
Nabbens Rökeri & Fisk
Kontaktinformation
Näringslivsenheten
Nabbens Rökeri & Fisk
Hamnplan
384 72 Timmernabben